Pivovar Bernard přitvrdil. Přichází s pálenkou

Doba čtení:1 minut, 18 sekund
Nový nápoj vzniká v Zámeckých sadech Chrámce v lihovaru, který se zabývá výrobou exkluzivních pálenek. Foto: pivovar Bernard

Rodinný pivovar Bernard rozšiřuje svoji nabídku. K šestnácti druhům piv nově přidává Pivní pálenku Bernard. S myšlenkou na výrobu nového nápoje přišel spolumajitel pivovaru Stanislav Bernard v době, kdy opatření proti šíření koronaviru zastavila prodej sudového piva.

Od pokusu vypálit pivo vedení pivovaru nemělo přehnaná očekávání. „Výsledek je velmi milým překvapením. Vzniká dokonale čistá, jemná pálenka, ve které je lehce cítit slad. Ta chuť lidi baví, jejich první reakce nám dělají radost,“ představuje novinku vyrobenou z čerstvého kvalitního ležáku Stanislav Bernard.

Čtěte také:
Čerťák není jen název pro Čertovu horu
Plzeňský Prazdroj pivo k likvidaci zužitkoval na pálenku

Nový nápoj vzniká v Zámeckých sadech Chrámce v lihovaru, který se zabývá výrobou exkluzivních pálenek. První vzorky zde připravil zkušený profesionál Jiří Syrovátka z několika sudů piva. „Pan Syrovátka chvíli kouzlil, když všechno vyladil a ochutnali jsme, poslali jsme na vypálení celý kamion piva,“ dodává ke vzniku nového nápoje Stanislav Bernard.

Každá láhev je originál

Pálenka je nyní na trhu v limitovaném množství, k dostání jsou pouze dva tisíce půllitrových lahví a tři tisíce lahví o objemu jednoho decilitru. Každá láhev má svoje jedinečné označení. Hodnotný nápoj pro slavnostní příležitosti i pro chvíle odpočinku obsahuje 50,6 procenta alkoholu.

Pivní pálenka Bernard bude od 1. září 2020 ke koupi v e-shopu a značkových prodejnách pivovaru, u vybraných prodejců kvalitního značkového alkoholu a bude součástí nabídky návštěvnického centra, které pivovar otevře příští rok.

Social profiles