Bernard má novou sklenici na pivo podle 100 let staré předlohy

Doba čtení:1 minut, 33 sekund
Nový džbánek pivovaru Bernard dostal jméno po původním majiteli předlohy – Karol Maier. Foto: Pivovar Bernard

Znovuzrození prvorepublikového půllitru byl původně dárek od kamaráda. Tak začala cesta k nové sklenici na pivo Bernard. 

Byl to člověk ze staré školy, pracovitý, pečlivý. A byl to rovný, poctivý chlap,“ vzpomíná slovenský horolezec Zoltán Demján na svého dědu Karola Maiera. Zoltán, pokořitel několika himálajských osmitisícovek, po svém dědovi, prvorepublikovém bankovním úředníkovi, zdědil krásný ručně dělaný skleněný půllitr. „Když mi Standa Bernard přivezl ochutnat pivo, oplatil jsem radost a džbánek po dědovi jsem mu daroval.

Nápad, že bychom podle toho pěkného džbánku mohli udělat novou sklenici na naše pivo, přišel ihned,“ vzpomněl na okamžik inspirace spolumajitel pivovaru Stanislav Bernard.

Vznikl zcela originální a na trhu unikátní džbánek na pivo blížící se uměleckému artefaktu. Osobně mám nejlepší pocit nejen z dokonalé optiky, ale především z decentního embosovaného loga, které na rozdíl od mnohdy složitých reklamních potisků působí elegantně, až aristokraticky,“ řekl přední český designér Rony Plesl, kterého Rodinný pivovar Bernard oslovil ke spolupráci.

Nový džbánek pivovaru Bernard dostal jméno po původním majiteli předlohy – Karol Maier. „Džbánek má krásný, čistý, soudkovitý tvar. Je to bytelný ale elegantní půllitr, pořádný kus kvalitně zpracovaného skla, skvěle pasuje k vyvážené chuti a plnosti našich piv,“ hodnotí novinku Stanislav Bernard.

Zadavatel, designér a výrobce se společně museli vypořádat s mnoha technickými problémy. Bylo nutné kompletně přetvořit konstrukci původního vzoru, který byl vyroben ručně a foukáním, dnes se sklo v sériích lisuje. „Přestože se jedná o redesign sto let starého vzoru, zrodil se prakticky zcela nový džbánek,“ dodal Rony Plesl. Výrobu zajištuje firma Sahm.

Z nových sklenic Karol Maier bude možné se napít v hospodách a restauracích s pivem Bernard. Ke koupi jsou v e-shopu a značkových prodejnách, k dostání jsou sklenice o objemu 0,5 litru a 0,3 litru.

Social profiles
  • Nefiltrované, svrchně kvašené pivo Aprílový Ale je dubnovou novinkou z programu Sládkův Tip, v rámci kterého pivovary Zubr, Holba a Litovel uvádí na trh v průběhu roku limitované edice piv, uvařených ke speciálním příležitostem.

  • První místo v potravinářském odvětví, čtvrté místo v celkovém pořadí, jediný pivovar mezi oceněnými. Rodinný pivovar Bernard zaznamenal velký úspěch v Czech Top 100, prestižním žebříčku nejvýznamnějších firem České republiky.

  • Stejně jako zelená pro mnoho z nás symbolizuje jaro, pojí se s jeho příchodem i oblíbený jedenáctistupňový ležák Zelený Patrik ze speciálního programu Sládkův Tip, který je společným projektem sládků z pivovarů Holba, Litovel a Zubr.

  • Hledáte zpestření ponurých zimních dnů? Máme pro vás řešení! Na čepu vybraných restaurací a pivnic se právě v těchto dnech objevil nový Kávový Hromničák 11 z programu Sládkův Tip, který společně připravují sládci z pivovarů Litovel, Holba a Zubr.