Staropramen bude v ČR distribuovat značky Guiness a Kilkenny

Doba čtení:1 minut, 48 sekund
Kilkenny Foto: Staropramen

Společnost Diageo, světový lídr v oblasti produkce prémiových nápojů a výrobce značek jako Johnnie Walker, Smirnoff a další, dnes oznámila partnerství se společností Pivovary Staropramen, která je součástí skupiny Molson Coors Beverage Company v oblasti distribuce pivních značek v České republice. Od strategického partnerství Diageo očekává, že pivní značky Guinness a Kilkenny budou na českém trhu těžit ze silné pozice tamní pivovarské dvojky.

„Partnerství s Molson Coors v oblasti střední Evropy nás těší. Budeme pokračovat v nastavené marketingové strategii a věříme, že se díky této spolupráci znatelně zvýší dostupnost našich značek na českém trhu. Těšíme se na příležitosti a růst, kterého můžeme prostřednictvím vzájemné spolupráce, našich značek i budoucích inovací společně dosáhnout,” říká Michael Holm, výkonný ředitel Diageo Eastern Europe.

„Rádi rozšiřujeme naše portfolio o značky, které přispívají k jeho prémiovosti, a které by nám měly pomoci získat nové příležitosti a partnery vyznávající stejné hodnoty jako je kvalita, um a tradice. Jsme hrdí, že můžeme distribuovat dvě proslulá ikonická piva v České republice. Budeme i nadále pokračovat
v investicích v oblasti prémiových produktů a snažit se přiblížit piva Guinness a Kilkenny, která perfektně doplňují naši pivní nabídku, českým milovníkům piva,”
uzavírá Sergey Yeskov, výkonný ředitel Molson Coors CEE.

Guinness a Kilkenny rozšíří pivní nabídku společnosti Pivovary Staropramen v České republice a budou
k dispozici ve vybraných restauracích a obchodních řetězcích.

Guinness, světoznámá ikona irské hospodské kultury, je tmavý stout, který byl poprvé uvařen již před více než 260 lety v pivovaru St. James Gate Brewery v Dublinu. Je to jedna z nejúspěšnějších pivních značek světa, která je k dostání ve 120 zemích. Ikonická je její sklenice, pěna i výčep. Guinness je také značka, která si zakládá na nezpochybnitelné nejvyšší kvalitě ve všech ohledech, ať už při vaření, tak během servírování.

Kilkenny, tradiční irský rubínový ALE s praženým sladem, který je také nazýván jako „irský krém”, vznikl stejně jako Guinness již v 18. století a následně se vařil v Kilkenny v Irsku. Nejen Guinness, ale i Kilkenny, jehož oceňují nejen pivní znalci, je tradičním pivem v irských pubech a je hojně rozšířen po světě.

Social profiles