Pivovarem roku je popáté Rodinný pivovar Bernard

Doba čtení:1 minut, 30 sekund

Rodinný pivovar Bernard je pivovarem roku 2021. Žádný jiný pivovar v třicetileté historii soutěže Sdružení přátel piva tento titul tolikrát nezískal, cena do Humpolce putuje už popáté, předchozí ocenění jsou z roku 2011, 2014, 2018 a 2019.

K tomu si může pivovar přičíst ještě tři první místa pro svoje piva – Kvasnicová desítka zvítězila v kategorii výčepních piv, mezi světlými ležáky je nejlepší Jedenáctka a Černý ležák s jemnými kvasnicemi je vítězem kategorie tmavých a polotmavých ležáků.

„Kdybychom zaznamenali jeden dobrý výsledek na jedné soutěži, mohla by to být šťastná náhoda. Ale letos naše piva získala ocenění bezpočet, a to z mnoha soutěží včetně těch světově nejprestižnějších. Je to zadostiučinění za naši trvalou snahu dělat piva co nejchutnější a nejpitelnější a samozřejmě závazek tuto kvalitu držet a zvyšovat. Pátý titul Pivovar roku je hezký dárek k našim pivovarským třicetinám,“ vyjádřil spokojenost nad letošní kolekcí cen vrchní sládek a generální ředitel pivovaru Josef Vávra.

Poprvé v historii soutěže získaly nejvíce hlasů piva z jednoho jediného pivovaru (Rodinného pivovaru Bernard). Dalším úspěchem je historicky nejvyšší počet hlasů v anketní části soutěže, a to pro svrchně kvašené pivo Bernard IPA – 441 hlasů. V anketní části hlasovalo 935 členů Sdružení přátel piva pro různých 238 značek piva.

Soutěž Pivo roku Sdružení přátel piva je jediná spotřebitelská celorepubliková anketa a jde zároveň o nejstarší „novodobou“ pivovarskou soutěž v ČR vůbec. Unikátní je systém hodnocení, který kombinuje anketní i degustační část, kdy piva s nejvyšším počtem získaných hlasů v rámci ankety postupují do anonymní degustace, ze které vyjde konečné pořadí na prvních místech.

Slavnostní předání cen za účasti pivovarských osobností, zahraničních hostů a médií proběhlo ve čtvrtek 4. listopadu 2021 ve velkém sále pivovaru Beránek ve Stěžerech.

Social profiles
  • Nefiltrované, svrchně kvašené pivo Aprílový Ale je dubnovou novinkou z programu Sládkův Tip, v rámci kterého pivovary Zubr, Holba a Litovel uvádí na trh v průběhu roku limitované edice piv, uvařených ke speciálním příležitostem.

  • První místo v potravinářském odvětví, čtvrté místo v celkovém pořadí, jediný pivovar mezi oceněnými. Rodinný pivovar Bernard zaznamenal velký úspěch v Czech Top 100, prestižním žebříčku nejvýznamnějších firem České republiky.

  • Stejně jako zelená pro mnoho z nás symbolizuje jaro, pojí se s jeho příchodem i oblíbený jedenáctistupňový ležák Zelený Patrik ze speciálního programu Sládkův Tip, který je společným projektem sládků z pivovarů Holba, Litovel a Zubr.

  • Hledáte zpestření ponurých zimních dnů? Máme pro vás řešení! Na čepu vybraných restaurací a pivnic se právě v těchto dnech objevil nový Kávový Hromničák 11 z programu Sládkův Tip, který společně připravují sládci z pivovarů Litovel, Holba a Zubr.