Samson bodoval u největších evropských dovozců a prodejců piva

Doba čtení:1 minut, 39 sekund

Pivovar Samson získal další ocenění v degustační soutěži. Tentokrát uspěl se svým klasickým ležákem Samson na prestižním mezinárodním klání European Beer Challenge, které se koná v Londýně. Odborná porota zde hodnotila tisíce pivních vzorků z 39 zemí světa.

Ležák Samson je nosným pivem Pivovaru Samson. Mok vařený v nejstarším českobudějovickém pivovaru má zlatavou barvu, disponuje lehce sladovou chutí a vyváženou hořkostí typickou pro jihočeská piva. K výrobě je využívána voda z vlastní 274 metrů hluboké artézské studny, žatecký chmel a slad z jižních Čech.

„Soutěže European Beer Challenge jsme se zúčastnili poprvé a máme nesmírnou radost, že hned se ziskem zlaté medaile pro naše pivo! Jak ukazují výsledky, náš český ležák patří mezi celosvětová špičková piva, za což vděčíme všem zaměstnancům pivovaru, kteří se každý den zasazují o udržování kvality našich piv,“ říká generální ředitel Pivovaru Samson Daniel Dřevikovský.

Slepá degustace soutěže probíhala 25. dubna v britské metropoli Londýn. Všechna piva v soutěži European Beer Challenge hodnotili přední evropští nákupčí piva, kteří jsou klíčovými osobami s rozhodovací pravomocí u největších dovozců a prodejců piva. Porota bodovala vzhled piva, chuťový profil, vůni a strukturu.

Za klíčová kritéria byla považována kvalita piva a splnění definice kategorie. Body udělené jednotlivým pivům byly po degustaci sečteny a piva s nejvyšším počtem bodů v každé kategorii byla oceněna medailemi European Beer Challenge jako uznání jejich výjimečnosti.

Pivovar Samson patří do společnosti AB InBev, která je největším světovým výrobcem piva. Mezi další značky tohoto koncernu patří například Stella Artois, Corona, Leffe či Beck´s. Samson je nejstarším českobudějovickým pivovarem, což hrdě zdůrazňuje i na svých nových etiketách. Stabilně vysokou kvalitu produkce Pivovaru Samson dokazují mnohá ocenění z prestižních degustačních soutěží. Čelní příčky ve svých kategoriích získává Samson nejen opakovaně v Londýně na World Beer Awards, ale ceny si dále přivezl z Austrálie (Australian International Beer Awards), Belgie (Brussels Beer Challenge) a soutěží Pivo České republiky či z degustací českých pivních znalců v rámci První pivní extraligy.

Social profiles