Zástěra pro nejlepší výčepní

Doba čtení:1 minut, 17 sekund

Je jediná na světě a patří pouze jemu – do silné kůže ručně vyrobené zástěry je vyraženo jeho jméno. Zástěra neoddělitelně patří k Ocenění správného výčepního, které si Leoš Delín z Hybrálecké hospody vysloužil od Rodinného pivovaru Bernard. Hostinský patří do zatím nevelké skupiny výčepních, kteří se tímto oceněním mohou pochlubit.

Certifikát správného výčepního, a s ním i unikátní zástěru, dáváme mistrům tohoto řemesla. Je to naše ocenění poctivé práce a ocenění vztahu lidí k jejich povolání,“ říká obchodní sládek a trenér kvality Rodinného pivovaru Bernard Petr Kolařík.

Svoji práci mám opravdu rád, i když je to někdy řehole. Nicméně přinést zákazníkovi co nejlépe připravené pivo je pro mě naprostá samozřejmost a také radost. Tím spíše mě uznání překvapilo,“ potěšil certifikát Leoše Delína, který provozuje hospodu v obci Hybrálec u Jihlavy.

Požadavků na výčepního je hodně. Začíná to péčí o skladování piva, výčepní zařízení a nápojové sklo, přes znalost piva, perfektní zvládnutí čepování a jeho podávání, až po atmosféru v podniku a vztahy se zákazníky. „Některé věci lze změřit, některé ‚jen‘ cítíte, ale i v tom je jedinečnost každé osobnosti, a tedy i tohoto ocenění,“ pokračuje Petr Kolařík.

Zástupci pivovaru provozovny pravidelně navštěvují, školí a vedou personál k tomu, aby se pivo k návštěvníkovi dostalo v co nejvyšší kvalitě. „Stále platí staré dobré ‚sládek pivo vaří, hostinský ho dělá‘. Pokud je na cestě piva z pivovaru až na stůl v hospodě všechno v pořádku, pak je každý doušek zážitkem,“ připomíná Petr Kolařík.

Social profiles
  • Nefiltrované, svrchně kvašené pivo Aprílový Ale je dubnovou novinkou z programu Sládkův Tip, v rámci kterého pivovary Zubr, Holba a Litovel uvádí na trh v průběhu roku limitované edice piv, uvařených ke speciálním příležitostem.

  • První místo v potravinářském odvětví, čtvrté místo v celkovém pořadí, jediný pivovar mezi oceněnými. Rodinný pivovar Bernard zaznamenal velký úspěch v Czech Top 100, prestižním žebříčku nejvýznamnějších firem České republiky.

  • Stejně jako zelená pro mnoho z nás symbolizuje jaro, pojí se s jeho příchodem i oblíbený jedenáctistupňový ležák Zelený Patrik ze speciálního programu Sládkův Tip, který je společným projektem sládků z pivovarů Holba, Litovel a Zubr.

  • Hledáte zpestření ponurých zimních dnů? Máme pro vás řešení! Na čepu vybraných restaurací a pivnic se právě v těchto dnech objevil nový Kávový Hromničák 11 z programu Sládkův Tip, který společně připravují sládci z pivovarů Litovel, Holba a Zubr.