Sváteční speciál ze Strakonic má příjemnou sušenkovo-rozinkovou chuť i vůni

Doba čtení:1 minut, 19 sekund

Ze čtyřech sladů, díky kterým má příjemnou sušenkovo-rozinkovou chuť i vůni, je tento rok uvařený Sváteční speciál z Pivovaru Strakonice 1649. Všechny slady jsou tentokrát z ječmene, dva z nich jsou klasické – plzeňský a mnichovský z českých sladoven, zatímco další dva jsou z belgické sladovny Castle Malting. „Slad Biscuit se vyznačuje příjemnou „sušenkovou vůní i chutí“ a slad Special Belgium je pražený s poměrně výraznou barvou i chutí po rozinkách či ořeších,“ uvádí sládek pivovaru Vlastimil Matej.

Dohromady tvoří lahodnou sladovou chuť doplněnou příjemnou a znatelnou hořkostí dodanou českými odrůdami chmele Premiant, Rubín a Bohemie. „Na tu si milovníci našeho piva mohou pamatovat z výročního speciálního piva 1649.“

Díky kombinaci čtyřech sladů má toto pivo i krásnou zlatavou barvu. Speciální chuť dodaly i originální kvasinky použité pouze pro tento speciál.

Zakoupit ho je možné na pivovarské prodejně, v distribučním centru v Holasicích u Brna, strakonickém Ternu či ve vybraných Jednotách.

Prodává se ve filtrované podobě v 0,5 litrových lahvích, také jako dárková krabička se třemi těmito lahvemi. Na pultech je i v nefiltrované podobě nejen v sudech, ale i litrových lahvích a dvoulitrových džbáncích s patentním uzávěrem. „Stejně jako v minulých letech se může stát, že některá balení se vyprodají již před Vánocemi, proto je dobré si pro pivo dojít včas. Přeji klidný konec roku a ať Vám náš Sváteční 4sladový speciál chutná. Na jaře se opět můžete těšit na naše Velikonoční zelené!“ uzavírá sládek Matej.

Social profiles