Bernard je pivovarem roku 2023

Doba čtení:1 minut, 11 sekund

Rodinný pivovar Bernard se stal pivovarem roku 2023. Titul získal v soutěži, kterou již dvě desetiletí organizuje Sdružení přátel piva. Pivovar také získal celkově největší počet medailí pro svoje piva. Vyhlašování výsledků probíhá každý rok v jiném regionu, tentokrát sdružení předávalo svoje ocenění v Návštěvnickém centru Bernard v Humpolci.

„Odměnou je, že dobře prodáváme a jsme v plusových číslech. Ale pro mě jsou největší hodnotou dobré vztahy v pivovaru. S mnohými z nás se tu potkáváme už od privatizace v roce 1991. Tykáme si, usmějeme se na sebe, lidi nechodí do práce se staženým žaludkem, můžeme být na to, co děláme, hrdí. To je pro mě nejvíc,“ odpověděl při přebírání ceny spolumajitel pivovaru Stanislav Bernard na otázku, co je pro něj největší odměnou za práci.

Kromě ocenění pro pivovar roku získal Rodinný pivovar Bernard ještě čtyři medaile za piva Desítka, Černý ležák s jemnými kvasnicemi a svrchně kvašená piva Bohemian Ale a IPA.

O soutěži

Soutěž Sdružení přátel piva je jedinou a nejstarší celorepublikovou pivní soutěží samotných spotřebitelů. Systém hodnocení kombinuje anketní a degustační část, kdy piva s nejvyšším počtem získaných hlasů v anketě postupují do anonymní odborné degustace, ze které vyjde konečné pořadí na prvních místech. Sdružení přátel piva své ceny vyhlašuje od roku 2002 pokaždé v jiném kraji, v jiném pivovaru.

Sdružení přátel piva má aktuálně 1558 členů, v anketní části letos hlasovali pro 309 značek piva.

Social profiles