Muž vytáhl z řeky kočárek s dítětem. Vysloužil si pivo na rok zdarma

Doba čtení:1 minut, 5 sekund

Ondřej Faldyna ve Slezské Ostravě si všiml ženy v řece, která volala o pomoc. Neváhal a do řeky pro ni skočil. Až když k ženě doplaval, zjistil, že se pokouší vytáhnout z vody kočárek s dítětem. Jemu se to povedlo, na břehu pak dítě oživoval až do příjezdu záchranky. Rodinný pivovar Bernard jeho čin ocenil Bernardovou cenou.

Pan Faldyna se zachoval statečně a příkladně, ocenění si zaslouží. Poděkování patří i kolemjdoucím, kteří se na záchraně lidských životů podíleli,“ řekl Zdeněk Mikulášek, který cenu za Rodinný pivovar Bernard předával.

Bernardovu cenu představuje symbolické velké zlaté srdce, certifikát a také pivo na rok zdarma, což představuje průměrnou spotřebu piva v ČR v předchozím roce. „Jsem rád, že se podařilo děvčátko oživit a je v pořádku. Ocenění od pivovaru si vážím, a pivo, které jsem k ceně dostal, mě velmi potěšilo, mám ho rád. Dokončujeme rodinný domek, pivo si vychutnáme po kolaudaci,“ těší se Ondřej Faldyna.

Bernardova cena
Pivovar oceňuje Bernardovou cenou osoby i kolektivy nebo organizace za pozitivní, příkladné a obdivuhodné činy. Pivovar v minulosti cenu udělil například za férovou hru ve sportu, za záchranu života nebo jinou nezištnou pomoc druhým, cenu získaly např. i sportovní týmy či nadace. Přehled oceněných a jejich příběhy najdete na webu Rodinného pivovaru Bernard zde: https://www.bernard.cz/cs/nas-svet/bernardova-cena.

Social profiles