Budějovický Budvar rozjel novou stáčecí linku

Doba čtení:1 minut, 35 sekund
Stavba linky začala koncem roku 2018, zkušební provoz zahájil Budvar o rok později. Foto Budvar.cz

Nová linka zvládne za hodinu naplnit až 40 tisíc lahví piva, což představuje téměř šedesáti procentní nárůst objemu. Nová linka je součástí strategického záměru o rozvoj pivovaru.

„Důvodem investice byla rostoucí poptávka a potřeba zvýšit výrobní kapacity především v sezonní špičce. Nová linka je vybavena stroji umožňující stáčení piva do lahví o objemu 0,5 litru, jejich vkládání do přepravek po 20 kusech a následné zabalení na paletu,“ uvedl sládek a výrobně – technický ředitel Adam Brož.

Nová linka je vybavena nejnovějšími technologiemi, které lze pro stáčení piva do lahví v současnosti pořídit. Linka je relativně jednoduchá a dokáže kontrolovat prázdné lahve, správné plnění, hotové etikety a optimalizovat celý chod linky.

Staré linky projdou rekonstrukcí. „Do této chvíle jely sedm dní v týdnu, až na nějakou drobnou nezbytnou údržbu, která ale nebyla zdaleka dostačující, a taková jakou bychom si představovali pro udržení maximální efektivity provozu. Během zhruba dvou let se proto pustíme do jejich rekonstrukce,“ dodal Adam Brož.

Stavba linky začala koncem roku 2018, zkušební provoz zahájil Budvar o rok později. „Při své garantované efektivitě je linka schopná dodávat 40 tisíc hotových lahví za hodinu. Na samotném plniči je 168 plnících hlav. Takže když se plnící karusel otočí jednou, nastáčí pro jednoho člověka zásobu piva na celý týden, jednu láhev na hodinu, včetně noci,“ řekl výrobně – technický ředitel.

Třetí lahvová linka je součástí širšího rozvoje pivovaru. „Celá strategie rozvoje započala před lety a směřuje k výstavbě pivovaru převyšujícímu 2 miliony hektolitrů piva za rok,“ představil Brož. Modernizace začala na konci roku 2018 otevřením logistického centra. Nyní pokračovala novou lahvovnou a ukončena by měla být výstavbou nové varny, která by měla umožnit vaření zmiňovaných dvou milionů hektolitrů piva za rok. Budvar se nyní pohybuje kolem 1,7 milionu uvařených hektolitrů piva ročně.

Social profiles
  • Nefiltrované, svrchně kvašené pivo Aprílový Ale je dubnovou novinkou z programu Sládkův Tip, v rámci kterého pivovary Zubr, Holba a Litovel uvádí na trh v průběhu roku limitované edice piv, uvařených ke speciálním příležitostem.

  • První místo v potravinářském odvětví, čtvrté místo v celkovém pořadí, jediný pivovar mezi oceněnými. Rodinný pivovar Bernard zaznamenal velký úspěch v Czech Top 100, prestižním žebříčku nejvýznamnějších firem České republiky.

  • Stejně jako zelená pro mnoho z nás symbolizuje jaro, pojí se s jeho příchodem i oblíbený jedenáctistupňový ležák Zelený Patrik ze speciálního programu Sládkův Tip, který je společným projektem sládků z pivovarů Holba, Litovel a Zubr.

  • Hledáte zpestření ponurých zimních dnů? Máme pro vás řešení! Na čepu vybraných restaurací a pivnic se právě v těchto dnech objevil nový Kávový Hromničák 11 z programu Sládkův Tip, který společně připravují sládci z pivovarů Litovel, Holba a Zubr.