V Domažlicích se opět začne vařit pivo

Doba čtení:39 sekund
Nové odrůdy chmele mohou do piva dostat silice, které se vyznačují vůní různého druhu ovoce. Foto. pixabay com

Výčepní světlá Domažlická 10, světlé ležáky Čerchov 11, Domažlická 12 a silný speciál Domažlický Doppel se budou vařit v Městském pivovaru Domažlice. 

Městský pivovar Domažlice plánuje spolupracovat přímo s Chmelařským institutem v Žatci. Podle sládka Davida Bierhanzla se institut se mimo jiné zabývá i šlechtěním chmele a jako jeden z prvních pivovarů v České republice tak bude mít pivovar Domažlice možnost vyzkoušet si nové odrůdy chmele, napsal Domažlický deník.

Sládek Bierhanzl dodal, že nové odrůdy chmele mohou totiž do piva dostat silice, které se vyznačují například vůní různého druhu ovoce a podle jeho názoru pak mohou vhodně doplnit chuťový a aromatický profil piva.

Social profiles
  • Nefiltrované, svrchně kvašené pivo Aprílový Ale je dubnovou novinkou z programu Sládkův Tip, v rámci kterého pivovary Zubr, Holba a Litovel uvádí na trh v průběhu roku limitované edice piv, uvařených ke speciálním příležitostem.

  • První místo v potravinářském odvětví, čtvrté místo v celkovém pořadí, jediný pivovar mezi oceněnými. Rodinný pivovar Bernard zaznamenal velký úspěch v Czech Top 100, prestižním žebříčku nejvýznamnějších firem České republiky.

  • Stejně jako zelená pro mnoho z nás symbolizuje jaro, pojí se s jeho příchodem i oblíbený jedenáctistupňový ležák Zelený Patrik ze speciálního programu Sládkův Tip, který je společným projektem sládků z pivovarů Holba, Litovel a Zubr.

  • Hledáte zpestření ponurých zimních dnů? Máme pro vás řešení! Na čepu vybraných restaurací a pivnic se právě v těchto dnech objevil nový Kávový Hromničák 11 z programu Sládkův Tip, který společně připravují sládci z pivovarů Litovel, Holba a Zubr.