Pandemie koronaviru přeruší boom minipivovarů

Doba čtení:54 sekund
V současné době je v Česku asi 500 minipivovarů – podle mezinárodních srovnání se tak dostáváme do čela žebříčku v přepočtu pivovarů na obyvatele. Foto: pixabay.com

Před vypuknutím koronavirové krize u nás ročně vznikaly desítky nových minipivovarů. Byly oblíbené a přinášely zisk. Pivaři oceňovali nové chutě a rádi si za originalitu připlatili. Tento vývoj však koronavirová nákaza pravděpodobně ukončí.

Právě malé pivovary zažily v minulých letech obrovský boom kdy jich ročně přibývalo asi 50. Podle Tomáše Maiera z České zemědělské univerzity ale koronakrize v Česku další růst odvětví trochu zbrzdí. A to navzdory tomu, že například ekonomická krize v letech 2008 a 2009 naopak jejich rychlý rozvoj odstartovala, naspal server irozhlas.cz.

Čtěte také:
Starobělský pivovar začal nabízet party soudky
Sládci od Matušky: Je jedno v čem se pivo prodává

V současné době je v Česku asi 500 minipivovarů – podle mezinárodních srovnání se tak dostáváme do čela žebříčku v přepočtu pivovarů na obyvatele. Češi dlouhodobě patří mezi největší konzumenty piva na světě. Ročně připadá na jednoho člověka přes 140 litrů piva.

Previous post Zemřel filipínský pivní magnát Eduardo Cojuangco
Next post Budvar investoval 280 milionů do nových tanků
Social profiles