Velké pivovary stále likvidují stovky tisíc hektolitrů piva

Doba čtení:27 sekund
Jarošovský pivovar spustil e-shop spolu s vlastní dopravou. Foto: jarosovskypivovar.cz

Po ukončení nouzového stavu se počet návštěvníků restaurací a pivnic stále nijak dramaticky nezvýšil. Pro velké pivovary je to problém, protože jejich systém výroby není koncipován na příliš velké výkyvy ve spotřebě.

Nejmenší dopad měla koronavirová krize paradoxně na malé pivovary, které pivo nevaří do zásoby, uvedl server irozhlas.cz.

Mnoho menších pivovarů se díky uzavření hospod odhodlalo otevřít vlastní e.shop a prodávat své produkty přímo zákazníkům.

Social profiles
  • Nefiltrované, svrchně kvašené pivo Aprílový Ale je dubnovou novinkou z programu Sládkův Tip, v rámci kterého pivovary Zubr, Holba a Litovel uvádí na trh v průběhu roku limitované edice piv, uvařených ke speciálním příležitostem.

  • První místo v potravinářském odvětví, čtvrté místo v celkovém pořadí, jediný pivovar mezi oceněnými. Rodinný pivovar Bernard zaznamenal velký úspěch v Czech Top 100, prestižním žebříčku nejvýznamnějších firem České republiky.

  • Stejně jako zelená pro mnoho z nás symbolizuje jaro, pojí se s jeho příchodem i oblíbený jedenáctistupňový ležák Zelený Patrik ze speciálního programu Sládkův Tip, který je společným projektem sládků z pivovarů Holba, Litovel a Zubr.

  • Hledáte zpestření ponurých zimních dnů? Máme pro vás řešení! Na čepu vybraných restaurací a pivnic se právě v těchto dnech objevil nový Kávový Hromničák 11 z programu Sládkův Tip, který společně připravují sládci z pivovarů Litovel, Holba a Zubr.