Japonské Asahi po koupi australských aktiv sníží dluh na polovinu

Doba čtení:54 sekund
V Japonsku byla Asahi pandemií COVID-19 zasažena silněji než její soupeři kvůli své závislosti na prodeji sudů do restaurací a barů.  Foto: pixabay.com

Japonská společnost Asahi Group Holdings uvedla, že se bude snažit snížit svůj dluh na polovinu a vzdát se zahraničních investic poté, co utratila 11 miliard dolarů za nákup australských aktiv společnosti Anheuser-Busch InBev.

V zásadě neuvažujeme o žádných rozsáhlých akvizicích,“ řekl Atsushi Katsuki, který se v březnu stal novým výkonným ředitelem Asahi.

Asahi v loňském roce získala souhlas regulačních orgánů k nákupu australských značek Carlton & United Breweries (CUB) poté, co souhlasila s prodejem dalších aktiv v zemi. Katsuki předtím vedl operace Asahi v Austrálii a Oceánii, než se stal jejím finančním ředitelem v roce 2019.

V Japonsku byla Asahi pandemií COVID-19 zasažena silněji než její soupeři kvůli své závislosti na prodeji sudů do restaurací a barů – z nichž mnohé se potýkaly s existenčními problémy uprostřed přetrvávající koronavirové krize. Přesto společnost v únoru odhadla, že její celoroční provozní zisk překročí úroveň z roku 2019.

Social profiles
  • Nefiltrované, svrchně kvašené pivo Aprílový Ale je dubnovou novinkou z programu Sládkův Tip, v rámci kterého pivovary Zubr, Holba a Litovel uvádí na trh v průběhu roku limitované edice piv, uvařených ke speciálním příležitostem.

  • První místo v potravinářském odvětví, čtvrté místo v celkovém pořadí, jediný pivovar mezi oceněnými. Rodinný pivovar Bernard zaznamenal velký úspěch v Czech Top 100, prestižním žebříčku nejvýznamnějších firem České republiky.

  • Stejně jako zelená pro mnoho z nás symbolizuje jaro, pojí se s jeho příchodem i oblíbený jedenáctistupňový ležák Zelený Patrik ze speciálního programu Sládkův Tip, který je společným projektem sládků z pivovarů Holba, Litovel a Zubr.

  • Hledáte zpestření ponurých zimních dnů? Máme pro vás řešení! Na čepu vybraných restaurací a pivnic se právě v těchto dnech objevil nový Kávový Hromničák 11 z programu Sládkův Tip, který společně připravují sládci z pivovarů Litovel, Holba a Zubr.