Pivovarské slavnosti pomohly nadaci Pomněnka

Doba čtení:1 minut, 5 sekund

Pivovarské slavnosti Holby nejsou jen svátek piva, ale také dobročinná akce, která pomáhá potřebným. Letos se pivovar Holba rozhodl věnovat 15 000 Kč Centru sociálních služeb Pomněnka, které pomáhá osobám s mentálním a kombinovaným postižením.

„Jsme hrdí, že naše pivovarské řemeslo může a umí pomáhat lidem v nelehké životní situaci. Letos jsme se rozhodli, že z každé vstupenky na Pivovarské slavnosti věnujeme část na dobrou věc. Spolupráce s organizací Pomněnka si velice vážíme a těšíme se na konkrétní výsledky naší pomoci,“ říká Ondřej Hnila, brand manager pivovaru Holba.

Centrum sociální služeb Pomněnka založila v roce 1992 paní Nataša Strakošová Vykydalová z iniciativy rodičů handicapovaných dětí. Organizace poskytuje sociální služby osobám s mentálním a kombinovaným postižením širokého věkového rozpětí již přes 20 let.

“Jsme pivovaru Holba velmi vděčni za tuto pomoc a krásný přístup. Naše organizace pečuje o osoby s mentálním a kombinovaným postižením ve věku 18-60 let a darované peníze využijeme na vybavení naší dřevařské dílny,” říká Nataša Strakošová Vykydalová, ředitelka organizace Pomněnka.

Co Pomněnka dělá:

  • podporuje všechny iniciativy osob s mentálním postižením, postižením více vadami a jejich rodin zabezpečit trvalé zlepšení jejich životních podmínek.
  • prosazuje rovnoprávné postavení lidí s mentálním postižením
  • provádí osvětovou činnost
  • realizuje rehabilitační pobyty v horách, lázních, u moře
  • účastní se společenských akcí a spousta dalšího

 

 

 

Social profiles
  • Nefiltrované, svrchně kvašené pivo Aprílový Ale je dubnovou novinkou z programu Sládkův Tip, v rámci kterého pivovary Zubr, Holba a Litovel uvádí na trh v průběhu roku limitované edice piv, uvařených ke speciálním příležitostem.

  • První místo v potravinářském odvětví, čtvrté místo v celkovém pořadí, jediný pivovar mezi oceněnými. Rodinný pivovar Bernard zaznamenal velký úspěch v Czech Top 100, prestižním žebříčku nejvýznamnějších firem České republiky.

  • Stejně jako zelená pro mnoho z nás symbolizuje jaro, pojí se s jeho příchodem i oblíbený jedenáctistupňový ležák Zelený Patrik ze speciálního programu Sládkův Tip, který je společným projektem sládků z pivovarů Holba, Litovel a Zubr.

  • Hledáte zpestření ponurých zimních dnů? Máme pro vás řešení! Na čepu vybraných restaurací a pivnic se právě v těchto dnech objevil nový Kávový Hromničák 11 z programu Sládkův Tip, který společně připravují sládci z pivovarů Litovel, Holba a Zubr.