Fotbal, caipirinha a pivo. To je Brazílie

Doba čtení:1 minut, 2 sekund
Pivo Antarctica Cerveja Original Pilsen vaří pivovar Companhia Brasileira De Bebidas. Foto: wikipedia.org Yusuke Kawasaki

Největší jihoamerická země představuje svou rozlohou a počtem obyvatel téměř jednu polovinu Jižní Ameriky. Je to zároveň jediná portugalsky hovořící země na kontinentu.

Brazilci milují své pivo a jako pro obyvatele většiny zemí Latinské Ameriky je to pro ně skutečná příležitost ke společné zábavě a posezení s přáteli, spolu s pivem ve velkých lahvích.

Čtěte také:
V Thajsku je zveřejnění selfie s pivem potenciálním zločinem
Un-beer-lievable! Americký ležák prodává balení s 99 plechovkami za 250 dolarů

Většina barů pivo prodává oproti zbytku světa extrémně vychlazené, někdy spíš podchlazené. Není problém dostat pivo téměř v podobě slushee (nápoj vyrobený z ochuceného ledu), kdy je podchlazené natolik, že téměř ztrácí svou přirozenou chuť a vůni.

Brahma, Skol, Antarctica, Devassa jsou jedny z největších domácích značek piva. Názor na jejich kvalitu se mezi obyvateli ovšem dělí. Pro ty, kteří se nechtějí nechat překvapit chutí místních piv, jsou k dispozici mezinárodní značky jako je Heineken, Stella Artois, nebo Estrella Galicia.

Craft piva jsou v Brazílii produkována v minimálním množství oproti Argentině, Chile, Kolumbii, nebo Ekvádoru, kde je občas těžší dostat v baru mezinárodní značky.

Social profiles
  • Nefiltrované, svrchně kvašené pivo Aprílový Ale je dubnovou novinkou z programu Sládkův Tip, v rámci kterého pivovary Zubr, Holba a Litovel uvádí na trh v průběhu roku limitované edice piv, uvařených ke speciálním příležitostem.

  • První místo v potravinářském odvětví, čtvrté místo v celkovém pořadí, jediný pivovar mezi oceněnými. Rodinný pivovar Bernard zaznamenal velký úspěch v Czech Top 100, prestižním žebříčku nejvýznamnějších firem České republiky.

  • Stejně jako zelená pro mnoho z nás symbolizuje jaro, pojí se s jeho příchodem i oblíbený jedenáctistupňový ležák Zelený Patrik ze speciálního programu Sládkův Tip, který je společným projektem sládků z pivovarů Holba, Litovel a Zubr.

  • Hledáte zpestření ponurých zimních dnů? Máme pro vás řešení! Na čepu vybraných restaurací a pivnic se právě v těchto dnech objevil nový Kávový Hromničák 11 z programu Sládkův Tip, který společně připravují sládci z pivovarů Litovel, Holba a Zubr.