Burger King má vlastní nealkoholické pivo

Doba čtení:1 minut, 13 sekund
Zakladatel pivovaru Mikkeller Mikkel Borg Bjergsø. Foto: mikkeller.com

Burger King přidal v Dánsku a Švédsku do svých menu nealkoholické pivo. Pivo s názvem „The King’s Cup“ je výsledkem spolupráce s dánským pivovarem Mikkeller.

Nealko pivo „The King’s Cup“ se začalo nabízet od konce června a společnost Burger King ho ve svém prohlášení popsala jako „čerstvé, plné a nealkoholické letní pivo“, které bylo vyrobeno jako ideální pojítko dobrého hamburgeru a piva.

Zakladatel pivovaru Mikkeller šestačtyřicetiletý dán Mikkel Bjergsø doufá, že pomocí spolupráce s americkým řetězcem rychlého občerstevení osloví ještě širší počet milovníků dobrého piva.

Čtěte také:
Anheuser-Bush je pod tlakem náboženské koalice kvůli pivu Brahma
Stane se Oktoberfest minulostí?

Bjergsø je původně učitel matematiky a fyziky a k vaření piva se dostal v roce 2003, kdy začal experimentovat s chmelem, sladem a kvasinkami doma ve své malé kodaňské kuchyni – jen co by kamenem dohodil od hlavního pivovaru Carlsbergu.

Mikkel Borg Bjergsø dnes vyváží své pivo do 50 zemí a provozuje stejný počet barů a restaurací po celém světě. Jeho vynalézavý přístup při vaření piva mu přinesl mezinárodní uznání a je brán jako jeden z nejinovativnějších a nejmodernějších pivovarů a podnikatelů na světě.

Pivo King’s Cup nabízené v dánském a švédském řetězci Burger King má na obalu klasické kreslené postavičky, příznačné pro pivovar Mikkeller jen jsou navíc oblečené v uniformách zaměstnanců Burger King.

Téměř pohádkový pivní příběh Mikkela Bjergsø připravíme jako samostatný článek.

Social profiles
  • Nefiltrované, svrchně kvašené pivo Aprílový Ale je dubnovou novinkou z programu Sládkův Tip, v rámci kterého pivovary Zubr, Holba a Litovel uvádí na trh v průběhu roku limitované edice piv, uvařených ke speciálním příležitostem.

  • První místo v potravinářském odvětví, čtvrté místo v celkovém pořadí, jediný pivovar mezi oceněnými. Rodinný pivovar Bernard zaznamenal velký úspěch v Czech Top 100, prestižním žebříčku nejvýznamnějších firem České republiky.

  • Stejně jako zelená pro mnoho z nás symbolizuje jaro, pojí se s jeho příchodem i oblíbený jedenáctistupňový ležák Zelený Patrik ze speciálního programu Sládkův Tip, který je společným projektem sládků z pivovarů Holba, Litovel a Zubr.

  • Hledáte zpestření ponurých zimních dnů? Máme pro vás řešení! Na čepu vybraných restaurací a pivnic se právě v těchto dnech objevil nový Kávový Hromničák 11 z programu Sládkův Tip, který společně připravují sládci z pivovarů Litovel, Holba a Zubr.