Pivo ve stylu kápě KKK bylo vyřazeno

Doba čtení:57 sekund
Foto: omnipollo.com

Pivo Yellow Belly bylo tento týden vyřazeno z nabídky amerického řetězce restaurací World of Beer (WOB) poté, co si na vzhled lahve stěžovala zákaznice afroamerického původu.

Žena, její manžel a přítel si zakoupili balení tohoto piva bez jakéhokoli varování jak pivo vypadá a aniž by tušili jaký byl záměr pivovaru pro právě tento druh obalu. Své rozhořčení publikovali na facebookové stránce WOB.

Čtěte také:
Pivařům ze Chicaga dovezl pivo Voodoo Ranger „létající“ DeLorean
Stane se Oktoberfest minulostí?

Pivo Yellow Belly je výsledkem spolupráce švédského pivovaru Omnipollo a Buxton Brewery z Velké Británie.

Yellow Belly doslovně znamená žluté břicho, nebo-li osobu bez odvahy, statečnosti, pevných nervů, zkrátka zbabělce. Tolik popis, který lze najít na stránkách pivovaru Omnipollo, kde je dále vysvětleno, že dle jejich názoru je nejzbabělejší jednat anonymně a schovávat se za větší skupinu. Což je přesně vlastnost představující institucionalizovaný rasismus. Toto pivo jsme uvařili na oslavu všeho nového, otevřeného a progresivního. Končí popis a důvod vzniku tohoto 11 % stoutu.

Přesto se na své facebookové stránce řetězec WOB zákaznici omluvil a pivo z nabídky stáhl.

Social profiles
  • Nefiltrované, svrchně kvašené pivo Aprílový Ale je dubnovou novinkou z programu Sládkův Tip, v rámci kterého pivovary Zubr, Holba a Litovel uvádí na trh v průběhu roku limitované edice piv, uvařených ke speciálním příležitostem.

  • První místo v potravinářském odvětví, čtvrté místo v celkovém pořadí, jediný pivovar mezi oceněnými. Rodinný pivovar Bernard zaznamenal velký úspěch v Czech Top 100, prestižním žebříčku nejvýznamnějších firem České republiky.

  • Stejně jako zelená pro mnoho z nás symbolizuje jaro, pojí se s jeho příchodem i oblíbený jedenáctistupňový ležák Zelený Patrik ze speciálního programu Sládkův Tip, který je společným projektem sládků z pivovarů Holba, Litovel a Zubr.

  • Hledáte zpestření ponurých zimních dnů? Máme pro vás řešení! Na čepu vybraných restaurací a pivnic se právě v těchto dnech objevil nový Kávový Hromničák 11 z programu Sládkův Tip, který společně připravují sládci z pivovarů Litovel, Holba a Zubr.