Hospodu U Muchů zachránila obec Dolní Město

Doba čtení:46 sekund
Dolní Město. Foto: dolnimesto.cz

Hospodu U Muchů založil koncem 19. století Jan Mucha, rodák z blízké vsi Lipničky. Zároveň byl v Dolním Městě dvacet let starostou.

Do hospody podle pamětníků občas chodil na pivo také spisovatel Jaroslav Hašek, autor slavného románu Osudy dobrého vojáka Švejka.

Čtěte také:
Našim pivovarům se minulý rok vydařil
Pandemie koronaviru přeruší boom minipivovarů

Podle Jana Provazníka, jednoho z potomků zakladatele hospody, si na Haška dobře pamatovala jeho prababička Božena, která v hospodě tehdy jako mladá roznášela pivo, napsal Jihlavský deník.

Hospodské žezlo se předávalo nejstaršímu synovi a tento koloběh nedokázali narušit ani komunisté, přestože čtyřicet let patřila hospoda státu. Tradice musela ustoupit pokroku v podobě EET,

Podle současného starosty Dolního Města Pavla Chláda stála obec před otázkou, zda hospodu, která byla centrem většiny společenských akcí, koupit. Což se podařilo a součástí je také možnost používat název U Muchů.

Social profiles
  • Nefiltrované, svrchně kvašené pivo Aprílový Ale je dubnovou novinkou z programu Sládkův Tip, v rámci kterého pivovary Zubr, Holba a Litovel uvádí na trh v průběhu roku limitované edice piv, uvařených ke speciálním příležitostem.

  • První místo v potravinářském odvětví, čtvrté místo v celkovém pořadí, jediný pivovar mezi oceněnými. Rodinný pivovar Bernard zaznamenal velký úspěch v Czech Top 100, prestižním žebříčku nejvýznamnějších firem České republiky.

  • Stejně jako zelená pro mnoho z nás symbolizuje jaro, pojí se s jeho příchodem i oblíbený jedenáctistupňový ležák Zelený Patrik ze speciálního programu Sládkův Tip, který je společným projektem sládků z pivovarů Holba, Litovel a Zubr.

  • Hledáte zpestření ponurých zimních dnů? Máme pro vás řešení! Na čepu vybraných restaurací a pivnic se právě v těchto dnech objevil nový Kávový Hromničák 11 z programu Sládkův Tip, který společně připravují sládci z pivovarů Litovel, Holba a Zubr.