Černý ležák Bernard 12% získal zlatou medaili z Pivexu 2020

Doba čtení:53 sekund
Černý ležák se vaří ze čtyř druhů sladů, má výraznou plnou chuť s jemnou hořkostí a pro svoji výraznou chuťovou odlišnost je na pivním trhu zcela ojedinělý.

V 28. ročníku soutěže PIVEX 2020 získal kvasnicový Černý ležák 12% rodinného pivovaru Bernard zlatou medaili v kategorii tmavých piv. Do  soutěže se přihlásilo 53 značek piv z 13 pivovarů z České republiky.

Černý ležák z Humpolce je vařen za použití jemných kvasnic a pivovar Bernard ho má ve své produkci jako třetí druh piva s přídavkem těchto kvasnic, díky kterým pivo dokvašuje sekundárně přímo v lahvi. Vaří se ze čtyř druhů sladů a má plnou chuť s jemnou hořkostí, napsal server vysocina-news.cz.

Čtěte také:
Hospodu U Muchů zachránila obec Dolní Město
Pandemie koronaviru přeruší boom minipivovarů

Pivovar Bernard k výrobě využívá vlastní zdroje vody, ječný slad ze sladovny Bernard, speciální slady ze Sladoven Soufflet, žatecké upravené chmely a vlastní kvasnice. Černý ležák Bernard už získal více než osmdesát ocenění, z toho 35 prvních míst a zlatých medailí.

Social profiles
  • Nefiltrované, svrchně kvašené pivo Aprílový Ale je dubnovou novinkou z programu Sládkův Tip, v rámci kterého pivovary Zubr, Holba a Litovel uvádí na trh v průběhu roku limitované edice piv, uvařených ke speciálním příležitostem.

  • První místo v potravinářském odvětví, čtvrté místo v celkovém pořadí, jediný pivovar mezi oceněnými. Rodinný pivovar Bernard zaznamenal velký úspěch v Czech Top 100, prestižním žebříčku nejvýznamnějších firem České republiky.

  • Stejně jako zelená pro mnoho z nás symbolizuje jaro, pojí se s jeho příchodem i oblíbený jedenáctistupňový ležák Zelený Patrik ze speciálního programu Sládkův Tip, který je společným projektem sládků z pivovarů Holba, Litovel a Zubr.

  • Hledáte zpestření ponurých zimních dnů? Máme pro vás řešení! Na čepu vybraných restaurací a pivnic se právě v těchto dnech objevil nový Kávový Hromničák 11 z programu Sládkův Tip, který společně připravují sládci z pivovarů Litovel, Holba a Zubr.